10 دلیل مهم رابین برای استفاده از سرورهای اختصاصی ایران سرور

10 دلیل مهم رابین برای استفاده از سرورهای اختصاصی ایران سرور

وب سایت رابین محلی برای معرفی و فروش محصولات صنایع دستی ایران است. از ابتدای تأسیس قصد داشتیم صنایع دستی محبوب ایرانی را به دنیا معرفی کنیم. همینطور فرصتی برای هنرمندان ایجاد کنیم تا هنرشان را در قالب یک برند شخصی تبلیغ کنند. برای دستیابی به این اهداف در قدم اول باید یک سایت فروشگاهی در بستر اینترنت ایجاد می‌کردیم. به همین خاطر در کنار تیم طراحی وب سایت و بخش گرافیک رابین از گروه ایران سرور برای تأمین سرور اختصاصی مدنظرمان کمک گرفتیم.
در این مطلب قصد داریم دلایل انتخاب سرورهای اختصاصی و تجربه همکاری‌مان با گروه ایران سرور را با شما به اشتراک بگذاریم.

نقش سرورهای اختصاصی در راه‌اندازی کسب‌وکار

زمانی که برای پیدا کردن هاست مناسب تحقیق می‌کردیم با انواع مختلفی از سرورهای ابری یا کلود، سرورهای اشتراکی و اختصاصی مواجه شدیم. به همین دلیل تلاش کردیم تا مزایا و معایب هر کدام را جمع‌آوری و ارزیابی کنیم.
در بیشتر گزینه‌های میزبانی وب زیرساخت‌های یک سرور بین دو یا چند کاربر تقسیم می‌شوند برای مثال سرور میزبانی ابری از منابع یک سرور فیزیکی برای اشتراک‌گذاری بین چند دستگاه مجازی استفاده می‌کند. اما سرورهای اختصاصی اینطور نیستند. در این سرورها به اصطلاح فقط یک مستاجر وجود دارد. اگر برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خودتان از سرورهای اختصاصی استفاده کنید تمامی منابع موجود میزبان به شما خدمت‌رسانی می‌کند.
سرورهای اختصاصی در ظاهر شبیه یک کامپیوتر دسکتاپ شخصی هستند که در خانه یا محل کارتان از آن استفاده می‌کنید. هر سرور شامل پردازنده، حافظه و منابع ذخیره‌سازی، سخت‌افزار شبکه و ورودی‌هایی برای اتصال به اجزای دیگر است.
اما قابلیت‌های سرور اختصاصی مثل یک کامپیوتر معمولی نیست. برخلاف رایانه‌های شخصی در سرورهای اختصاصی از سخت‌افزارهای تجاری استفاده می‌شود. این سخت‌افزارها قابل اطمینان و قدرتمندتر هستند و احتمال خرابی آن‌ها کمتر است. بنابراین ریسک راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین را کاهش می‌دهند.

چرا سرور اختصاصی را انتخاب کردیم؟

ما در رابین به دنبال سروری قدرتمند با قابلیت کنترل بالا بودیم تا تمامی نیازهای سایت رابین را برآورده کرده و بتوانیم بهترین خدمات‌رسانی را به مشتریان خودمان ارائه کنیم. به همین خاطر سرور اختصاصی را به عنوان میزبان وب انتخاب کردیم. چون؛
1- منابع سرور مشترک نیستند
وقتی از سرورهای اشتراکی استفاده می‌کنید همیشه نگرانی در مورد سایر سایت‌ها وجود دارد که ممکن است بخش زیادی از قابلیت‌های پردازنده و رم سرور را مسدود کنند. با داشتن یک سرور اختصاصی می‌توانید مطمئن باشید که پهنای باند سرورتان کم نمی‌شود.
2- افزایش امنیت سایت در برابر حملات
سرور اختصاصی میزبانی بود که فقط به شرکت رابین تعلق داشت. بنابراین می‌توانستیم روی زیرساخت‌های سرو شامل فایروال، بدافزارها و هک‌های احتمالی نظارت مستقیم داشته باشیم و سطح امنیتی بالاتری را برای سرور خود پیاده سازی کنیم. برنامه‌های خود را برای اجرا روی سرور نصب کنیم و با استفاده از این برنامه‌ها لایه‌های امنیتی جدید شامل محافظت در مقابل DDos را تعریف کرده و سطح کنترل دسترسی را ارتقا دهیم. همچنین سرور اختصاصی امکان اجرای بروزرسانی‌های امنیتی را برایمان فراهم می‌کرد.
3- انعطاف‌پذیری برای کسب‌وکارهای در حال رشد
سرور اختصاصی می‌توانست نیازهای ما برای رشد و توسعه رابین را تأمین کند. همچنین به سادگی می‌توانستیم برای پیکربندی سرورمان تصمیم‌گیری کنیم و با رشد رابین به قابلیت افزایش خدمات و اضافه کردن برنامه‌های مورد نیازمان هم دسترسی داشتیم. این قابلیت انعطاف‌پذیری به ما برای رقابت با سایر کسب‌وکارها، استفاده از فرصت‌های جدید و تحقق بازاهای غیرمنتظره کمک می‌کرد.
4- قابلیت شخصی سازی سرور
انتخاب سرور اختصاصی شبیه این است که یک سیستم عامل مختص به خودتان دارید. بنابراین می‌توانید شخصی‌سازی‌های مورد انتظارتان را به سادگی اعمال کنید. روی میزان پردازش و ذخیره‌سازی روی منابع محدودیتی ندارید و امنیت اطلاعات و داده‌هایتان هم با پیاده‌سازی برنامه‌های استراتژیک محفوظ باقی می‌ماند.
5- بهبود تجربه کاربری مشتریان
مشتریان کسب‌وکارها انتظار دارند تا به راحتی به خدمات و محصولات سایت دسترسی داشته باشند. آن‌ها می‌خواهند بروزرسانی صفحات و بارگذاری اطلاعات با سرعت بالایی انجام شود. همه این فاکتورها کمک می‌کند تا تجربه کاربری خوبی را برایشان رقم بزنیم. داشتن تجربه کاربری عالی یکی از اولویت‌های ما در رابین بود به همین خاطر با انتخاب سرور اختصاصی آن را اجرا کردیم. دسترسی به منابع بدون محدودیت هم در این زمینه به ما کمک کرد.
6- قابلیت اعتماد و اطمینان بالا
قابلیت اطمینان به این معنی است که احتمال خرابی و از کار افتادن سرور کم می‌شود. وقتی وب سایت‌تان با ترافیک بالا روبرو است نیاز به منابع اضافی دارد در غیر این صورت از دسترس خارج می‌شود. همچنین چون در سرور اختصاصی پهنای باند خودمان را داشتیم نگران بارگذاری حجم زیاد تصاویر و عکس‌های باکیفت صنایع دستی هم نبودیم. این موضوع در کنار یک طراحی سایت شکیل به ما کمک می‌کرد تا تجربه کاربری مشتریان‌مان را بهبود دهیم و مخاطبین بیشتری را جذب کنیم.
7- مقیاس‌پذیری
انتخاب هاستینگ اختصاصی حداکثر بروزرسانی وب سایت رابین را برای ما تضمین می‌کرد. می‌خواستیم در رابین گسترش و تنوع خدمات زیادی را در طول زمان اعمال کنیم به همین خاطر ترافیک بالایی را پیش‌بینی می‌کردیم. در حالی که میزبانی اشتراکی معمولا برای وب سایت‌هایی مناسب است که ترافیک کم تا متوسط دارند. با انتخاب سرور اختصاصی دیگر نیازی نبود برای دسترسی به خدمات بیشتر به سراغ خرید سرور جدید برویم.
8- صرفه‌جویی در هزینه‌ها
شاید در نگاه اول خرید هاستینگ اختصاصی هزینه بیشتری نسبت به سرورهای اشتراکی داشته باشد. اما دسترسی به امنیت و عملکرد ارائه شده توسط میزبانی اختصاصی به مراتب هزینه بیشتری برای کسب‌وکار دارد. بنابراین با خرید سرور اختصاصی می‌توانستیم هزینه‌های خود را مدیریت کنیم.
9- آدرس IP منحصر به فرد
هر سرور آدرس مختص به خودش را دارد. بنابراین با خرید سرور اختصاصی می‌توانستیم یک آدرس آی‌پی منحصر به فرد برای سایت رابین داشته باشیم. اما در سرورهای اشتراکی، تمامی وب سایت‌ها آدرس آی‌پی یکسانی دارند و حتی بدتر اینکه اگر یکی از وب سایت‌های سرور اسپم باشد. در رتبه‌بندی جستجوی وب سایت شما هم تأثیر منفی دارد.
10- دسترسی به پشتیبانی کارآمد
ما با انتخاب سرور اختصاصی از گروه ایران سرور دو مزیت عمده کسب کردیم. اول اینکه توانستیم از خدمات مشاوره با متخصصین خبره هاستینگ بهره‌مند شویم و در مرحله دوم خدمات پشتیبانی کارآمد دریافت کنیم. وجود پشتیبانی فعال و برطرف کردن مشکلات احتمالی برای کسب و کارهای اینترنتی بسیار مهم است.

سخن آخر

برای انتخاب سرور سایت قابلیت اعتماد بالا، امنیت و ثبات برایمان اهمیت زیادی داشت. به همین خاطر در راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی رابین روی سرورهای اختصاصی سرمایه‌گذاری کردیم.
همچنین با دریافت راهنمایی از مشاوران خبره هاستینگ توانستیم علاوه بر تأمین امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز کسب‌وکار اینترنتی خود به مزایای دیگر دست پیدا کنیم. مثل؛
• صرفه جویی در هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار
• دریافت پشتیبانی روی تمامی خدمات
• دسترسی به بهترین رجیسترها و دیتاسنترهای معتبر
• خدمات و سرویس‌های بروز و این گروه ایران سرور بود که در تمام مسیر انتخاب همراهی‌مان می‌کرد.

 • شناسه : 20303
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شما می توانید از این برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید:

  محبوب ترین مطالب
  آخرین محصولات فروشگاه
  آخرین نظرات